воскресенье, 9 сентября 2012 г.

Мистецька географія!

Розширення географії з урахування України. Це приємно вражає. Наша країна все більше і більше популяризується у світі. На сьогодні вже більшість іноземців-європейців знають, де знаходиться наша країна на карті світу. І нарешті вона не асоціюється з частиною Російської Федерації. Можливо, Євро – 2012 року посприяло таким висновкам. Можливо, політичні скандали. Чи знання про двох Шевченків. Не має значення. Головне, що країна ідентифікується як окрема держава, окремий незалежний простір. І навіть сьогоднішня влада, при всьому бажанні змінити самостійний напрямок розвитку, не зможе вже створити зворотній процес. Занадто великий процент нашого народу стане на протест. Можливо, нація ще не дуже сильна для опору, але вона йде у правильному напрямку. Театр гарне свідчення цьому.
Не дивлячись що цьогорічні гастролі яскравіють російськими колективами, але й інші іноземні гості все частіше з`являються на нашому просторі. У вересні відбуваються гастролі Московського «Ленкому» у театрі російської драми Лесі Українки. Вони привозять вистави «Пер Гюнт» за Г. Ібсеном та «Вишневий сад» А. Чехова. (Сайт http://www.lenkom.ru/ ).
 Сцена из спектакля ПЕР ГЮНТ
Також не голосно, але помітно проходять вистави Омського  державного драматичного театру «Галёрка» у театрі ім. Івана Франка. Театр подолав таку велику відстань, щоб показати киянам аж сім вистав: «Лентяй» А. Толстого, «Прощание в июне» О. Вампілова, «Симейный портрет с постронним» С. Лобозеров, «Замужняя невеста» А. Шаховського, «Семейный портрет з денжнаками» С. Лобозарев,  «Беспечный влюбленный» В. Соллогуб, «Братья Карамазовы» за Ф. Достоевським. Всі вистави поставлені художнім керівником та головним режисером театру  - Володимиром Вітько. (Сайт театру http://galerka-omsk.ru/)
Майже не поміченими пройшли маленькі львівські гастролі. Національний академічний драматичний театр ім. М. Заньковецької привіз дві камерні вистави: «Арт» Ясміни Рези та «Загадкові варіації» Е.-Е. Шмітта, що були показані на Камерній сцені ім. С. Данченка у театрі ім. І. Франка. Обидві вистави поставив Вадим Сікорський. І також не дуже афішується вистава «Готель Мафусаїл» Піта Брукса, що має відбутися 12-13 вересня на Малій сцені палацу «Україна». Вистава британського колективу Imitating the Dog.
У Музеї книги, що в Лаврі відбулася перша персональна виставка молодого сценографа Богдана Поліщука та презентація сьомого випуску незалежного театрального журналу «Коза».
Ілюстрація до 7 випуску журналу "Коза".

Незабаром уже відкриття театрального сезону у всіх київських театрів, що мають принести нові ідеї, нові пропозиції, нові вистави. Також гарною новиною є відновлення ГОГОЛьfestу (з 21 по 29 вересня у промзоні на ст. м. Видубичі).  Офіційний сайт: http://www.gogolfest.org.ua/rus. Також поляки відвідають Києв. У Центрі ім. Леся Курбаса вистави театру-студії "Коло".
Слід згадати також про виставки. Це літо голосно прозвучало першим українським бієнале (точніше «Арсенале») – сучасне актуальне мистецтво заповнило собою простір «Мистецького арсеналу»), також скоро тут відкривається «Скульптурний салон – 2012». Але на осінь найгучніша подія – це виставка в музеї українського живопису «Нормандія у живописі», де можна побачити Огюста Ренуара, Клода Моне, Курбе, Теодора Жеріко, Каміля Коро.
 
Егюст Ренуар "Портрет Жанни Самари" (1877).
Отже, Україна має свій власний мистецький простір, який все більше зростає та самостверджується, сомоусвідомлюється. Не дивлячись на якісь політичні негаразди, вже ні в кого не вийде закрити фонтан, що вже фонтанує, і ніколи не зможе висохнути. Однодумці збираються разом, а це головне!!!!!

Комментариев нет:

Отправить комментарий